МАРАТОНСКИ: Костарика је победила Грчку после пенала!

Костарика иде у четвтфинале Светског првенства у Бразилу. Они су после пенала победили Грчку, пошто је утакмица, после продужетака, завршена нерешеним резултатом 1:1. Грци су од 66. минута имали играча више.

После грешке на средини терена, Кембел лепо пролази по боку и оставља лопту Брајану Руизу, који паметно само гађа даљи угао у 53. минуту. Карнезис је немоћан. Папастатопулос у 91. минуту изједначава. Играју се продужеци после којих остаје 1:1. У четвртој серији голман Костарике је одбранио шут Гекаса који је постао трагичар Грчке. У новом кругу Умања је био сигуран и одвео је своју репрезентацију у четвртфинале а Грке кући. Састави: Костарика: Навас, Гамбоа, Гонсалес, Дуарте, Умања, Жуниор Диас, Болањос. Боргес, Техеда, Руис, Кембел Грчка: Карнезис; Торосидис, Манолас, Сократис, Холебас, Маниатис, Самарис, Карагоунис, Салпингидис, Лазарос, Самарас