Судија и Хунтелар срушили снове Мексиканаца

Судија и Хунтелар у 92. минуту су срушили снове Мексиканаца о проласку у четвртфинале. Иако је у финишу утакмице деловало да ће Мексиканци проћи даље то се није догодило.

Мексико је први повео. Мајсторија Ђованија дос Сантоса – примио је лопту на груди на око 25 метара од гола и шутирао је снажно левом ногом између двојице ривала, а лопта је завршила у доњем левом углу Силесеновог гола. Meксико је од 48. минута водио против Холандије! Када је деловало да су налети Холанђана утихнули и да су на измаку снаге, уследило је изједначење – Хунтелар, који је заменио Ван Персија, после корнера је главом вратио лопту на ивицу шеснаестерца, а ту ју је сачекао Снајдер и "пуном" је закуцао у мрежу. До изједначења је дошло у 88. минуту. Судија је у 92 минуту свирао пенал за Холанђане. Робен је прошао по десној страни, Маркес је испружио ногу, а Робен је пао. Трећи пут је завршио на земљи у шеснаестерцу, а сада је Проенса свирао пенал. Одговорност је преузео Хунтелар, који погађа доњи десни угао Очоиног гола. Коначан разултат Холандија- Мексико 2:1. Састави Холандија: Силесен, Де Фреј, Влар, Блинд, Верхаг (Депај 56), Кујт, Вајналдум, Де Јонг (Мартинс Инди 9), Снајдер, Робен, Ван Перси. Мексико: Очоа, Родригес, Маркес, Морено (Рејес 46), Салсидо, Агилар, Лајун, Гуардадо, Ерера, Пералта, Дос Сантос (Акино 61).