Немачка је првак света!

Фудбалери Немачке су нови светски прваци! "Панцери" су у великом финалу Светског првенства у Бразилу савладали Aргентину са минималних 1:0, после продужетака.

Гол одлуке на чувеној Маракани постигао је резервиста Марио Геце у 113. минуту игре. Немачка је тако освојила четврту Златну богињу. Прву акцију креирали су Аргентинци, коју су у четвртом минуту кренули у контру преко Лавеција, лопта је дошла до Игуаина који је искоса са десне стране гађао супротан угао, али је Нојер добро проценио да ударац нападача "гаучоса" иде поред стативе. Најбољу шансу до сада у финалу пропустио је Гонзало Игуаин, који је "камповао" у офсајду и изненада добио лопту коју му је неочекивано проследио Тони Крос главом, па се нападач Аргентине нашао очи у очи са Нојером и очајно шутирао поред леве стативе са ивице казненог простора. Иначе, Игуаин је дао само један гол из 15 шутева ка голу ривала на овом шампионату. Бастијан Швајнштајгер је први играч који је пожутео у финалу, због прекршаја над Лавецијем у контри у 29. минуту. Ерупција одушевљења одјекнула је на истеку пола сата игре када је Лавеци са десне стране центрирао и пронашао Игуаина, који из прве са петерца матирао Нојера, али је доњи десни угао узалуд погодио, јер је био у офсајду, па му је гол сасвим оправдано поништен. Одлична одлука судије Рицолија и његових помоћника. Бржи су нападачи Аргентине од одбране Немачке, често претрчавају чуваре, што је учинио и Меси по десној страни, и умало затресао Нојерову мрежу, али је Боатенг спречио да се промени резултат на семафору. Врло спорна ситуација одиграла се у 57. минуту када је Игуаина нокаутирао Нојер ногом и куком у ваздушном дуелу у свом казненом простору, у том тренутку први дошао до лопте коју је избио далеко, али је Рицоли пресудио да је аргентински нападач, иако има и оних који тврде да је немачки голман направио пенал.
Ово још нисте видели:(ФОТО 18+) Новинарке се тотално разголитиле за МундијалПевачица срела љубав свог живота – на Мундијалу!(ВИДЕО) Погледајте обавезно: Сјајна анимирана рекапитулација Мундијала
Лионел Меси је из првих осам шутева на овом шампионату постигао три гола, да би у последњих осам покушаја остао без поготка. Севнула је врло добра контра Немачке у 81. минуту, Озил је са десне стране одиграо повратни пас до заборављеног Кроса, а он је из прве са дистанце шутирао мало поред стативе. Жестоко су Немци ушли у први продужетак и запретили преко Ширлеа који је снажно тукао искоса са леве стране на додавање Гецеа, али је Ромеро успео да сачува своју мрежу. Невероватну грешку направио је Хумелс када је дозволио да му центаршут са леве стране оде иза леђа, право до Паласија који се изненада нашао у одличној шанси и покушао је да лобује Нојера, али је послао лопту поред стативе. Ово је осми меч на овом Мундијалу који је отишао у продужетке, па је изједначен рекорд са Светског првенства из 1990. године када је било исто толико продужетака. У ваздушном дуелу измешу Агуера и Швајнштајгера дебљи крај извукао је немачки везиста, пошто га је аргентински нападач руком исекао по лицу, па је популарни Швајни морао ван терена на указивање помоћи, а овај тренутак промакао је Рицолију. Ништа се није дешавало до овог 113. минута и онда експлозија радости међу немачким навијачима, а туга на делу трибина где су аргентински. Ширле је прошао по левој страни, маестрално нашао Гецеа који је умакао чуварима, сјајно прихватио лопту на груди и онда левом ногом погодио доњи десни угао немоћног Ромера за 1:0! Извор: Курир, Блиц спорт