Канађани поклекли пред добром српском кошарком

Кошаркашка репрезентација Србије забележила је и другу победу током припрема за Светски куп у Шпанији. После победе над БИХ, изабраници Александра Ђорђевића били су бољи и од Канаде резултатом 78:73 (16:12, 23:22, 22:19, 17:20).

Најрасположенији у редовима нашег тима били су Теодосић, Богдановић, Катић и Бјелица, али треба похвалити и остале кошаркаше. Поготово Калинића. Наредни противник Србије биће Италија, а меч је на програму у уторак од 20:30 минута. Доскорашњи бек Партизана је меч завршио са 19 убачених поена. Пратио га је Катић са 12, односно Бјелица са 11. Треба поменути да је српско крило обележил трећу деоницу. Иако није био двоцифрен то се тиче поена, Теодосић је уписао 1о асистенција, уз седам поена. Србија је на почетку меча врло брзо стекла седам оена вишка (14:7), иако су губили са 5:0. Први период је завршен вођством нашег тима резултатом 16:12, да би Калинић и Теодосић одвели Орлове на +13. Међутим, Канађани су убрзали ритам и до полувремена су смањили на само пет поена заостатка – 39:34. Расположени Бјелица био је главни разлог што Канађани нису престигли Орлове на крају треће деонице коју су добили са три разлике за 61:53. У наставку је тим Александра Ђорђевића спустио гас и меч је завршен победом Србије резултатом 78:73, уз изгубљену последњу деоницу.
Погледајте и:Велики пех: Србија остала и без Недовића!
Извор: Телеграф