Чак и ако мислите да ваше дете користи апликације на телефону само како би остало у контакту с пријатељима, погледајте му телефон. Ипак, неке апликације, колико год наивно деловале, могу бити опасне за ваше дете. Не дозволите им да имају ове апликације.
1) TINDER Ова апликација се користи за мување. Корисници оцењују профиле једни другима и виде локацију других корисника. Сваког дана се направи 450 милиона нових профила. Проблем је у томе што одрасли могу лако да нађу малолетне и у томе што се ова апликација често користи за злостављање преко интернета. Група деце или одрасле особе лако могу да се устремена једно дете и загорчају му живот.
2) SNAPCHAT Помоћу ове апликације корисници једни другима шаљу фотографије и снимке свима који су на њиховој листи пријатеља. Онај ко шаље датотетку може да одреди колико дуго ће она бити доступна примаоцу, након чега се она самоуништава. Проблем је у томе што се ова апликација често користи за сексуално дописивање. Многи се преваре па помисле да је то најсигурнији начин, али многе фотографије и снимци одавде заврше на порнографским сајтовима.
3) BLENDR Ова апликација служи за упознавање нових људи и преко ње се шаљу фотографије, поруке, снимци, које после други корисници оцењују. Проблем је у томе што није потребна аутентификација, па сексуални манијаци могу лако да ступе у контакт с малолетнима, а малолетни да упознају одрасле.
4) KIK MESSENGER Ова апликација се користи за дописивање и за сада је користи више од 100 милиона људи. Ти људи међусобно могу да размењују снимке и фотографије. Деца ову апликацију користе за слање селфија на којима су голишави, а не постоји добра контрола садржаја, па до деце лако могу доћи старији људи и сексуални манијаци.
5) WHISPER Ово ја апликација за дељење исповести. Помоћу ње корисници деле фотографије и своје приче и мисли. Али ова апликација открива локацију корисника, иако се пише анонимно. Без обзира на анонимност, на овој апликацији деца постављају своје или фотографије друге деце, а корисници могу да комуницирају једни са другима на основу удаљености. А никад се не зна ко је са друге стране.
6) ASK.FM Ово је једна од најпопуларнијих друштвених мрежа међу децом. На њој се постављају питања другим корисницама и даљу одговори на питања која су вам други поставили. Проблем је у томе што се на овој апликацији деца често удруже против једног детета и понижавају да. Ова апликација се повезује са девет случајева самоубиства у Америци и Великој Британији.
Прочитајте још:ОДМАХ ПРОМЕНИТЕ ШИФРЕ: Хакери објавили на хиљаде лозинки корисника. Да ли је и ваша међу њима?
Извор: Жена, Курир