Касперски наводи да је хакерска група вероватно користила систем Стакс нет, који је својевремено користила и америчка агенција за националну безбедност (НСА) у нападима на ирански нуклеарни програм.
Агенција Ројтерс потом је пренела да је та хакерска група можда и директно повезана са том америчком агенцијом. Један бивши оперативац НСА је, наиме, рекао за Ројтерс да је скривање такве врсте софтвера које производе највеће компаније на свету — попут ИБМ-а, Самсунга, Тошибе и Вестерн Дигитала — постала једна од главних техника надгледања коју користе америчке тајне службе.Поред Ирана, верује се да су на мети хакерских напада софтверских група у последњих петнаест година биле институције које контролише руска влада, као и руске војне институције и енергетске компаније.
Злонамерни рачунарски програмски пакети Еквејшна могу да заразе Виндоуз рачунаре, УСБ уређаје, па чак и хард-драјвове, пренесу све жељене информације из нападнутих рачунара и притом остану непримећени годинама.Прочитајте још:Примирје само на папиру: Борбе се преселиле на улице ДебаљцеваГрупа Еквејшн је активна вероватно од почетка 1996, а „Касперски" је пратио њено деловање у више од 30 земаља, укључујући Иран, Русију, Кину, Сирију, Авганистан, Хонгконг, Мексико, САД, Француску, Швајцарску, Велику Британију и Индију. Занимљиво је што је група Еквејшн изгледа стратешки избегла да инфицира рачунаре у Јордану, Турској и Египту. Како се наводи у извештају Касперског, познати Стуxнет, за који се верује да је дело ЦИА и Мосада, у односу на ову операцију је "мала беба". Извор: Спутник