Монако убедљив у Лондону, Леверкузен срушио Атлетико!

Велико изненађење на Емиратима Монако је успео да савлада фаворизани Арсенал. Додуше, тобџије су све време имали инцијативу, а “кнежеви” су до погодака дошли са доста среће, нарочито у финишу када су играчи Арсенала све карте бацилли у напад.

У Лондону у првих пола сата игре није донело много узбуђења, па је ствари у своје руке покушао да преузме Лоран Кошелни. На левом боку је одузео лопту, ушао у шеснаестерац и гађао гол, али право у Субашића. Два минута касније добру шансу имао је Алексис Санчес. Чилеанац је негде изнад беле тачке прихватио лопту и гађао супротне рашље, али је Субашић избацио у корнер. Наставио је Арсенал са притиском али ни Жиру није био прецизан. Казна је стигла само три минута касније јер је Кондогбија уз много среће савладао Оспину. Шутирао је са више од 25 метара, лопта је погодила Мертезакера и преварила мексичког голмана на голу Арсенала. На почетку другог дела нови шок за тобџије. После контре Вербатов је са ивице шеснаестерца савладао Оспину. Покушавали су фудбалери Арсенала да преокрену резултат, али све покушаје је осујетио сјајни Субашић. Озил, Санчез и у финишу Велбек су имали лепе прилике, али лопта једноставно није хтела у мрежу све до надокнаде када је после корнера Санчеза Окслед Чемберлејн ипак савладао Субашића. Међутим, само два минута касније чини се да је Фереира Караско запечатио судбину “тобџија” после контре са ивице шеснестерца савладао је Оспину. Фудбалери Бајера и Атлетика одиграли су одличан меч у првој утакмици осмине финала у Лиги шампиона пун темпа, судара, све је прштало у Бај арена. И једни и други нападали су са шест – седам играча, али бранили су се са 10. Нешто више инцијативе имали су “фармацеути” који су у првом делу били и нешто опаснији, али једину праву прилику у првом делу имао је Тијаго, који је после корнера са десне стране у надокнади шутирао полуволејем са десетак метара, али је голман Лено фантастичном интервенцијом успео да сачува своју мрежу. И у наставку се играло добро и после десетак минута игра Бајер је повео. Белараби је промешао одбрану Атлетика и онда петом упослио Чалханолуа, који је снажним шутем савладао Моју. Г. Ковач Бајер – Атлетико 1:0 (0:0) Леверкузен: Бај арена, гледалаца: 31.000, судија: Краловец (Чешка), стрелац : Чалханоглу у 57. минуту. Жути картони: Пападопулос, Вендел, Кислинг (Бајер), Тијаго, Годин, Кастро, Торес, Ганес (Атлетико). Црвени картон: Тијаго (Атлетико). Бајер: Лено – Хилберт, Пападопулос, Спахић, Вендел – Кастро, Бендер (Ролфс)– Белараби, Чалханолу(Брант), Хјонг Мин – Дрмић (Кислинг). Атлетико: Моја – Хуанфран, Миранда, Годин, Сикера (Хесус Гамес) – Тијаго, Габи, Арда Туран (Торес), Саул (Раул Гарсија) – Гризман, Манџукић. Арсенал – Монако 1:3 (0:1) Лондон: Стадион Емирати, гледалаца 56.000, судија: Ајтекин (Немачка), стрелци: Окслејд Ченберлејн у 91. За Арсенал, а Кондогбија у 38. Бербатов у 53. и Фереира Караско у 94. минуту за Монако.Жути картони: Кокелан, Белерин. Езил (Арсенал), Елдерсон (Монако). Арсенал: Оспина – Белерин, Мертезакер, Кошелни, Гибс – Кокелан(Окслед Чемберлејн), Касорла (Росицки), Езил – Велбек, Жиру, Санчес. Монако: Субашић – Туре, Валас, Абденур, Елдерсон – Мутињо, Кондогбија, Фабињо – Марсиал(Бернандо Силва), Дирар(Курзава), Бербатов(Фереира Караско).
Прочитајте још:Партизан дугује 14.870.000 евра
Извор: Дневник