Историјски успех Ђоковића: Освојио прва три Мастерса у сезони

МОНТЕ КАРЛО- Најбољи тенисер света Новак Ђоковић освојио је Мастерс у Монте Карлу, пошто је у финалу победио Чеха Томаша Бердиха са 7:5, 4:6, 6:3.
Новак Ђоковић (Фото: ЈуТјуб)

Ђоковић је наставио са сјајним партијама ове сезоне, до 52. титуле у каријери, а четврте ове сезоне дошао је после два сата и 45 минута. Српски тенисер је постао једини играч којем је пошло за руком да освоји прва три Мастерса у сезони, након што је претходно тријумфовао на турнирима у Индијан Велсу и Мајамију. Тријумфом у кнежевини, Ђоковић је освојио 23. титулу на турнирима из серије 1000, изједначио се са Швајцарцем Роџером Федерером на другом месту и приближио се Надалу, који је први на вечној листи листе (27). Баш као и дан раније против Надала, Ђоковић је нешто спорије ушао у меч, дозволио противнику да му одузме сервис и поведе 2:0. Ипак, предност Бердиха није дуго трајала, пошто је најбољи тенисер света убрзо подиграо ниво игре и дошао до изједначења. Српски тенисер је први сет добио у узбудљивој завршници, док се можда кључни детаљ другог сета догодио у петом гему када је Ђоковић спасио три везане брејк лопте и повео са 3:2, али је због кише уследио једночасовни прекид. Бердиху је пауза више пријала, а одмах по новом изласку на терен освојио је наредна три гема и изједначио резултат у сетовима.
Прочитајте још:Најморбиднија навијачка шала на рачун убијеног навијача „Жеље“: Ало Мирза јеси л` си жив?Ђоковић поразио Надала
Ђоковић је у одлучујућем сету заиграо знатно боље, "летео" је по терену и погађао линије, због чега је на старту противнику узео два брејка и повео са 4:0. Ипак, Бердих се није предавао, успео је да освоји наредна два гема, али је пропуштио шансу да се у седмом гему тотално врати у меч. Ђоковић је када је било најбитније издражао притисак и други пут приграбио титулу Монте Карла, после 2013. године. Извор: Танјуг