Анализа структуре генома код Руса који су преживели опсаду Лењинграда током Другог светског рата показала је да је ДНК код тих људи мутирао и да су захваљујући томе они преживели једно од најтрагичнијих поглавља у том ратном сукобу.
Илустрација (Фото: pixabay.com)
Тим стручњака узео је узорке крви људи који су преживели немачку опсаду Лењинграда, данашњег Санкт Петербурга, која је трајала од 8. септембра 1941. године до 18. јануара 1944. године. Крв људи који су били суочени са великим несташицама хране показала је да је њихова генетска структура другачија и да се разликује у два гена. Становницима Лењинграда ти гени су заправо мутирали и они су им омогућили да преживе вишегодишњи пакао. Захваљујући тим генима људи су спорије губили енергију и могли су дуже да задрже топлоту у телу. Иначе, овај пројекат анализе ДНК код преживелих почео је пре 15 година, а узети су узорци крви од 200 људи који су прошли голготу током опсаде Лењинграда која је трајала тачно 872 дана. Будући да су и народи на Балкану доста пропатили током ратова, питање је времена када ће оваква студија показати да и сви ми имамо сличан ген.
Прочитајте још:ЛАЗАНСКИ: Ново лице СрбијеНевероватан снимак прелета руског бомбардера преко Северног пола (ВИДЕО)Украјинска армија опет туче Горловку, борбе око Доњецка и Светлодарска
Извор: Телеграф
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.