ДОБАР ПОЧЕТАК: Партизан минималном победом започео пут ка Евролиги (ВИДЕО)

БЕОГРАД - Црно-бели сломили отпор Грузијаца тек у 83. минуту прелепим голом искусног везисте и на реванш у Гори носе капитал.
Славље играча Партизана након постигнутог гола (Фото: ЈуТјуб)

Фудбалери Партизана победили су Дилу Гори 1:0 у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. Једини гол постигао је Стефан Бабовић из слободног ударца у 83. минуту. Реванш је на програму следећег уторка, 21. јула. У међувремену, у петак, биће обављен жреб за треће коло, па ће Партизан и Дила Гори сазнати име потенцијалног ривала и пре него што одлуче ко ће даље. Црно-бели су свих 90 минута имали контролу на терену, међутим, не може се рећи да су створили доста шанси нити да су играли лепршаво. Грузијски првак је дошао у Београд са намером да сачува своју мрежу и дуго је успевао у тој намери. А онда, у 83. минуту, Фалавандишвили је направио прекршај над Живковићем, због којег је добио други жути картон. Иако су навијачи са трибина тражили да управо Живковић изведе слободан ударац, извео га је Бабовић. Учинио је то мајсторски. Донео је Партизану минималну предност, али уједно и значајан капитал за реванш. Тренер Партизана Зоран Милинковић је извео очекивани састав, са тројицом дебитаната, Јевтовићем, Абубакаром и Божиновим, међутим, током другог полувремена је двојицу странаца новајлија заменио, као и Нинковића, и увео Живковића, Илића и Шапоњића. Међутим, без дилеме најбољи играч Партизана вечерас био је Дарко Брашанац, који је више пута могао да се упише у стрелце, али није имао среће.