Најновије

Снаге Доњецка: Повукли сво оружје мањег калибра!

Припадници снага самопроглашене Доњецке Народне Републике (ДНР) завршили су повлачење оружја калибра испод 100 милиметара са линије раздвајања у Донбасу, саопштило је Министарство одбране ДНР.

Војска ДНР (Фото: ЈуТјуб)

Војска ДНР (Фото: ЈуТјуб)

- Једнострано повлачење оружја из мирних области на линији фронта, на раздаљину од три километара од линије раздвајања, завршено је у ДНР - рекао је портпарол Министарства одбране ДНР, преноси ТАС позивајући се на Доњецку новинску агенцију. Повлачење оружја ДНР је спроведено под надзором представника Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) и представника Здруженог Центра за контролу и координацију режима прекида ватре и представника министарства одбране, навео је ТАС. Доњецк и Луганск су 18. јула најавили почетак повлачења тенкова и оклопних возила, калибра мањег од 100 милиметара, на раздаљину од најмање три километра од контакт линије. Две самопроглашене републике су се одлучиле на једнострано повлачење наоружања, према споразуму из Минска. Припадници снага ДНР почели су 19. јула да повлаче оружје калибра мањег од 100 милиметара, а истог дана је са повлачењем почела и самопроглашена Народна Република Луганск. Како је јуче најавио портпарол локалног министарства одбране Едуард Басурин, милиције ДНР ће почети повлачење тенкова и оклопних возила са још три места на линији фронта. Портпарол украјинских војних снага Јузеф Венскович јуче је саопштио да је Украјина повукла своје оружје из Донбаса до потребне удаљености, према споразуму из Минска, додајући да одбрамбене снаге и даље гранатирају украјинске положаје.
Прочитајте још:„Да се није вратио Русији, Крим би прошао као Донбас“ЕУ ПОМАЖЕ УКРАЈИНИ: Кијеву уплаћено 600 милиона евраЦРНО НАМ СЕ ПИШЕ: Хрват ће бити нови председник САД?!
Извор: Танјуг

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА