Крај Вошиног европског сна

Фудбалери Војводине нису се пласирали у групну фазу Лиге Европа, пошто су и у вечерашњем реваншу баража изгубили од чешке Викторије.
Војводина немоћна против Викторије (Фото: Јутјуб)

Након 3:0 у првом сусрету прошле недеље у Плзењу, Викторија је и у Новом Саду победила са 2:0. Игор Ђурић је постигао аутогол у 19. минуту, а коначан резултат поставио је Михал Ђуриш у 59. После убедљивог пораза у првом дуелу, Војводина у реваншу није имала велике шансе за пролаз. Новосадски клуб је био бољи на почетку сусрета, али су гости показали да су бољи и заслужено прошли у групну фазу. Почетак утакмице обележила је оштра игра обе екипе, што је дозволио арбитар Михаел Кукулакис, а Војводина је од старта била офанзивна и имала неколико прилика. Први је пробао Мирко Иванић, када је после дуплог паса са Огњеном Ожеговићем изашао сам испред Матуша Козачика, али је дао јак фор па је голман Викторије стигао лопту пре везисте новосадског клуба. Војводина је била боља на почетку, али без озбиљније шансе, пошто је у неколико напада Ожеговић каснио после центаршутова. Викторија је у 15. минуту имала прву добру прилику. Франтишек Рајторал је прошао по десној страни поред Синише Бабића и Бојана Настића и додао до Михала Дуриша, чији је шут са 12 метара одбранио Срђан Жакула. Најбољу прилику за Војводину пропустио је Иванић у 18. минуту. Он је после соло продора погодио стативу шутем са 15 метара. Чешки тим је већ у следећем нападу повео. Капитен Давид Лимберски је прошао по левој страни и центрирао, а Жакула је закаснио да избаци лопту која је погодила Ђурића и ушла у гол. Након тога је уследио спорији ритам, а Војводина је имала неколико мањих прилика да изједначи, преко Александра Палочевића и Бабића, чији су шутеви били непрецизни. Гости су већ на почетку другог полувремена имали прилике за нови погодак, најпре преко Копица, чији је шут одбранио Жакула, а потом и преко Дуриша, који је био непрецизан. Викторија је други гол дала у 59. минуту, после контранапада који је предводио Копиц. Он је након продора додао до Дуриша, који је без проблема савладао голмана Војводине за убедљиву предност. Најбољу шансу за Војводину у другом полувремену у 68. минуту је имао Палочевић, чији је ударац са 20 метара из слободног ударца одбранио Козачик. Војводина је до краја сурета могла да прими још голова, пошто су гости имали неколико изгледних прилика, али се у тим тренуцима посебно истицао голман Срђан Жакула. Утакмици на новосадском стадиону Карађорђе присуствовало је око осам хиљада људи. Гостујући навијачи, којих је било око 200, добили су велики, вишеминутни аплауз домаће публике пред крај утакмице, када су истакли транспарент "Косово је Србија".