Звезда победила у вечитом дербију са 3:1

Црвено-бели су у 149. одмеравању снага наша два најтрофејнија тима покупили сву славу на свом стадиону победом над Партизаном, потпуно заслуженом, за вођство “плус осам” на табели – 3:1.
Виеира прославља погодак (фото: Јутјуб)

Јунак феноменалне утакмице био је двоструки стрелац Хуго Виеира, а о његовим головима, поготово о другом, још дуго, дуго ће се причати. Победу екипе Миодрага Грофа Божовића потврдио је Алекснадар Катаи после соло продора кроз рањиву и врло лабилну одбрану шампиона која је и овом приликом потврдила оно што је толико очигледно од старта сезоне – да је најслабији део тима. Ален Стевановић је у самој завршници првог полувремена донео егал Партизану, али је то било, како се испоставило, све конкретно са Партизановог нападачког репертоара у суботу увече на “Рајку Митићу”. – Стварно смо ушли у утакмицу како треба, овако треба и убудуће да играмо, хвала Богу па нас није пољуљао гол у завршници полувремена. Заслужена победа, више смо показали од Партизана – рекао је одмах после меча Славољуб Срнић. А управо је Срнић, уз Плавшића био често неухватљив за Партизанове играче и очигледно је да је њихов долазак био пун погодак одлазеће управе Звезде. А, ште тек рећи за Виеиру? Какав је то играч! Није се богзна колико до сада истицао, али је у најважнијој утакмици потврдио класу са два два гола, и сваки је прича за себе. Звезда је много бољу игру у првих пола сата материјализовала преко Португалца и његовом првом мајсторијом када је “боцнуо” лопту преко Живковића и сместио лопту у мрежу. Али, тада су црвено-бели – стали! Партизан је све више користио период потпуног утрнулости у игри звезде и казнио их у последјим секундама првог дела игре. Стрелац: Ален Стевановић. Асистент: Бабовић. Рутинска реакција бившег играча Торина између Петковића и Павићевића, за 1:1 и најаву узбуђења, којих је било на претек у оба полувремена, на задовољство свих. За десет минута игре у наставку – утакмица је била решена. И опет тај Хуго Веира, нови љубимац Делија. Како је само опалио по лопти у 50. минуту, како му је само “села” у том тренутку и како је прецизно погодио гол Партизана! Такав ударац тешко да би могли да зауставе и најбољи голмани на свету, па чак и да су двојица стала међу стативе. Звезда има још једног мајстора, поред Виеире. Александра Катаија. Звездин брадоња је пет минута после ремек дела Португалца узео лопту на 40 метара од гола, нико га од Партизанових играча није нападао, били су некако статични и неодлучни, што је момак из Србобрана искористио и приземним ударцем савладао Живковића и нокаутирао црно-беле. До краја, гледали смо упорне покушаје Партизана да једним голом уведе меч у драматичан финиш, али то се није десило искључиво због деконцентрације Оумаруа, који је у две велике шансе пред Кахриманом врло лоше реаговао и практично омогућио Звезди да мирно приведе утакмицу крају. Црвена звезда – Партизан 3:1 (1:1) Стадион: Рајко Митић Гледалаца: 34.000 Судија: Милорад Мажић Стрелци: Виеира 27, 50, Катаи 55 – Стевановић 45. Црвена звезда (4-2-3-1): Кахриман – Петковић (од 85. Луковић), Павићевић, Јовановић, Ибањез – Доналд, Грујић – Плавшић (од Ристић 73), Катаи, Срнић – Вијеира (од 67. Сикимић). Партизан (4-2-3-1): Ж. Живковић – Вулићевић, Балажиц, Ћирковић, Лековић – Брашанац, Бабовић (од 85. Нинковић) – А. Живковић, Илић (од 70. Јевтовић), Стевановић (од 67. Божинов) – Оумару.
Прочитајте још:МА КАКАВ НБА: Амерички коментатори у трансу након Калинићевог закуцавања, један је и запевао! (ВИДЕО)Ево како је Вујадин Савић објаснио Миротићу ко је он!
Извор: Телеграф