Мишчевићева је навела да је Поглавље 35, које се тиче Косова и Метохије, „празна шкољка“ у којој нема права, нема стандарда, већ праћења и оцењивања напретка који је постигнут у дијалогу између Београда и Приштине и имплементације онога што је постигнуто.
Упитана да ли последње информације у вези са дијалогом Београда и Приштине о споразуму о телекомуникацијама могу да се одразе на даљи пут Србије ка ЕУ, Мишчевићева је рекла да ако државе-чланице ЕУ нису задовољне напретком који је учињен у поглављима 23 и 24, односно у оцени имплементације дијалога, онда цео преговарачки процес мора да буде заустављен.
„То је озбиљан проблем на који ми указујемо од самог почетка, а посебно је озбиљан када не знате зашто сте ви то криви“, поручила је Мишчевићева. Она је објаснила да од почетка преговора са ЕУ поглавља 23 и 24, која се тичу људских права, те Поглавље 35, имају контролну улогу. Упитана да ли је негде у поглављима у преговорима са ЕУ дефинисано шта се дешава са имовином Србије на Косову и Метохији или је то искључиво питање за преговоре Београда и Приштине, Мишчевићева је рекла да у овом моменту то чак није дефинисано ни дијалогом између Београда и Приштине, иако је Београд још почетком 2014. године рекао да та тема мора постати део дијалога. Извор: rs.sputniknews.com