Он је нови закон назвао "завршетком етничког чишћења Срба са Косова" и истакао да српска влада интезивно ради на спречавању последица спровођења овог закона.
- Србија већ предузима снажне дипломатске активности указујући и званичницима Европске уније, ЦЕФТА и многим другим званичицима колико Приштина нема права да својата имовину која је у власништву Републике Србије - истакао је Дрецун.
Он је додао да закон о Трепчи може да "угрози стабилност односа на КиМ, може чак да заустави процес нормализације односа и дестабилизује целокупну ситуацију".
- Читава прича се води око тога ко има доказа да је власник Трепче. Приштина се понаша као да нема ни један доказ, јер је држава Србија преко Фонда за развој, који има 55,14 посто акција у акционарском друштву целокупног комбината од 1991. године, доказала свој удео - објаснио је посланик.
Као један од једнако важних проблема, Дрецун је поменуо питања дуговања.
- Трепча је губиташ. Она има губитак већи од 1,5 милијарде евра, од тога 280 милиона евра потражују фирме из централне Србије. Нови закон предвиђа да сва потраживања буду пребачена на буџет Косова - што значи да неће никада бити исплаћена - рекао је он. Извор: Танјуг