Најновије

Српски рвач суспендован на шест година

Рвач из Владикавказа Хетик Цаболов који наступа под заставом Србије драконски је кажњен, суспензијом од шест година јер је одбио да буде подвргнут антидопинг тесту, навела је Светска рвачка федерација.

Цаболову је забрањено да се такмичи у периоду од 28. јуна до 27. јуна 2030. године.

Како је навела Светска антидопинг агенција разлог је следећи:

„Избегавање, одбијање или неуспех у доступности за давање узорка за антидопинг агенције, члан 2,5“, наведено је у званичној документацији коју је објавила Светска антидопинг агенција.

Спорни датум, како је наведено, јесте шести априла 2024. године.

Хетик Цаболов је прекршај направио у априлу прошле године, да би му након приложене жалбе било дато „зелено светло“ да се такмичи на Олимпијским играма у Паризу. Тамо је у категорији до 74 килограма заузео пето место. Имао је у репасажу прилику да се домогне бронзе, али је она на крају завршила око врата Кајла Дејка.

Цаболов је од 2021. године репрезентативац Србије у рвању и освојио је бронзу на СП, као и на ЕП.

Јасно је да у случају да не дође до промене одлуке, да је за Цаболова практично завршена каријера, јер ће 2030. године имати 39 година.

Извор: rs.sputniknews. com

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА