Прва верзија Закона о пореклу имовине већ спремна и да следеће недеље треба да уобличе преднацрт који ће ићи у јавну расправу, а да се примена тог важног документа очекује крајем 2017. године, истакла је она у интервјуу за "Вечерње новости".
- Окосницу закона требало би да чини унакрсно испитивање имовине, односно поређење пријављеног пореза са стварним стањем. Процењиваће се да ли висина стварног и наплаћеног пореза одговара стилу живота који појединац води у каквом се миљеу креће, да ли је у друштву осумњичених лица - рекла је Куборовић.
Министарка је нагласила да је често очигледна несразмера између нечијег начина живота и прихода које пријављује, акао пример навела оне који џиповима доводе децу у вртић, а плаћају повлашћену цену обданишта.
- Зато би највећи део посла у овој причи требало да поднесе Пореска управа, а о тужбама на њихова решења одлучиваће Управни суд - рекла је она.
Упитана колико је реално да Устав буде промењен у 2017. години, министарка је рекла да зависи од тога да ли ће се ићи само на промену појединих амандмана или промену комплетног Устава.
- Председник владе је наговестио да је можда реалније да се мења цео Устав, за шта је потребан политички консензус и време, а ни процедура није једноставна - појаснила је Кубуровић.
На критике да је све маска да би се променила преамбула која се тиче Косова и Метохије, она је рекла да промена Устава није никаква маска, већ нешто што Србија мора да уради на путу ка ЕУ, на шта нас обавезује акциони план за Поглавље 23 у погледу јачања независног судства. Извор: Танјуг