1. Користите наводнике
Тражите ли тачно одређен појам не би било лоше да га ставите под наводнике. Кад то учините, Гугл ће за вас претражити само странице са тим појмом или неком специфичном фразом.
2. Користите звездицу унутар наводника
Тражите неку песму, а не можете да се сетите свих речи, ставите оно што знате под наводнике, а речи које не знате замените звездицом.
3. Уз помоћ минуса елиминишите оно што вам не треба
Тражите неки појам уз који се веже мноштво претраживачких резултата који вама нису занимљиви, уз речи које не желите да видите ставите минус. На пример, ако тражите нешто о јагуару као животињи, можете елиминисати резултате везане за Јагуар као аутомобили (јагуар -аутомобил).
4. Тражите wеб странице по кључној речи
Занимљива Гуглова функција носи назив "сите". Да ли желите да вам, на пример, Гугл "избаци" само чланке са сајта Б92, у претраживач упишите “гоогле сите:б92.нет".
5. Можете читати и вести из 19. века
Гугл вести има опцију претраживања више од 100 година старих вести из архива широм света.
6. Упоређујте храну користећи појам "вс"
Желите да упоредите, на пример, пиринач и месо у Гугл претраживачи упишите "рице вс. меат".
7. Побољшајте претрагу филтерима
Желите да нађете неки рецепт за омиљено јело, у опцијама напредног претраживања при дну странице можете да филтрирате резултате према састојцима, времену кувања и броју калорија.
8. Користите "дефине" како би открили значење речи
Треба вам објашњење значења неке речи на енглеском, довољно је уписати ту речи и испред ње ставити ДЕФИНЕ (на пример, ДЕФИНЕ: мортгаге).
9. Окрените или нагните екран
Ово је забавна функција. Само у претраживач упишите тилт и погледајте шта се догађа.
10. Заиграјте Атари Бреакоут на Гуглу
За легендарну игру довољно је уписати "Атари Бреакоут" у претрагу фотографија. И то је то, игра може да почне.
11. Тражите фотографије према фотографији
Желите да сазнате одакле фотографија долази, спремите је и кликните на "камера дугме". Убаците фотографију и Гугл ће вам приказати одакле је та или нека слична фотографија дошла.