Професор Капор је учинио велику част дајући своју подршку, приступајућу Српској Десници. Истакао бих да је учествовао је на великом броју Међународних научних скупова из области наоружања и војне опреме, где је излагао своје научне радове и постигао запажене резултате у примени нових технологија – рекао је Миша Вацић.
– Заиста сам поносан што угледни интелектуалци препознају Српску Десницу као своју, и што су спремни да своје знање и искуство ставе на располагање нашој идеји. Нећу бити скорман, и желим да истакнем да Српска Десница, упркос покушајима многих да наше биствовање на политичкој сцени окарактеришу као краткорочно, прави тим који ће у будућности својим резултатима освојити народ, и бићемо, као што нам је циљ, део власти која ће спроводити политику и програм за који се залажемо и промовишемо – навео је Вацић.
Проф др Ненад Капор истакао је да је програм Српске Деснице један од главних фактора на основу чега се одлучио да подржи Мишу Вацића и ову политичку опцију.
У потпуности сам спреман за свеукупну сарадњу и ангажовање. Свим својим капацитетима ћу помоћи да се десница још интезивније промовише, посебно у академској елити, која је увек са поносом ценила и неговала искрене националне вредности – казао је Капор.
Ко је професор Капор?
Проф др Ненад Капор дипломирао је на Машинском факултету Универзитета у Београду на Катедри за Војно машинство, смер ракетно наоружање. Постдипломске магистарске студије (одбраном магистарске тезе под називом „Развој методологије прорачуна елемената поређења ваздухопловног наоружања и модела трошкова организоване ракетне ватре“) и докторске студије (на тему „Анализа и синтеза алгоритма оцене параметара ефикасности наоружања за интервидовске подршке КоВ-у“), завршио је на Машинском факултету Универзитета у Београду, на Катедри за Ваздухопловство и Катедри за Системе наоружања).
У току рада у Центру за развој, на задацима реализације специјалне технике и војних технологија, обавио је више стручно-пословних специјализација, једну у Француској ракетној индустрији, затим две у СССР-у и једну у САД, у оквиру које је реализовао експериментални део магистарског рада и докторске дисертације за потребе задатака НИР-а. Најистакнутије научне и стручне резултате постигао је у области ракетних технологија, системског пројектовања специјалних компонената подсистема и система НВО, разради и развоју посебних наменских технологија и производа, као и релевантним научним областима карактеристичним за примењена истраживања компонената и система НВО.
Тренутно је ангажован у својсту Научног сарадника као професора на Машинском факултету Универзитета у Београду и Универзитету Мегатренд – Факултет за цивилно ваздухопловство где обавља и функцију продекана за Научно истраживачки рад (НИР). Гостујући је професор на више факултета у региону из наведених области. Организатор је и руководилац Центра за развој производних програма за потребе наменске индустрије.
Аутор је преко 100 научних, стручних и професионалних радова, монографија и уџбеничког материјала, елабората, студија, рецензија, мишљења и конструктивно-технолошких документација. Учествовао је на великом броју Међународних научних скупова из области наоружања и војне опреме, где је излагао своје научне радове и постигао запажене резултате у примени нових технологија при развоју ротора и лопатица хеликоптера од композитних материјала. Као сарадник тима Машинског факултета из Београда радио је на развоју супституције главних ротора хеликоптера Газела и Ми8.
Kaко су Чечени освојили Украјинску базу погледајте ОВДЕ.
Извор: Националист