ЗВЕЗДА ИЗГУБИЛА ДОБИЈЕНО: Евертонова бомба и Кахриманова катастрофална грешка решиле дерби (ВИДЕО)

Црвено-бели су повели у 85. минуту изванредним ударцем Сикимића, а у 94. минуту Евертон је донео бод Партизану после великог кикса голмана Звезде Дамира Кахримана.

Црвена звезда - Партизан 1:1

Био то је трећи међусобни дуел два највећа српска клуба ове сезоне, а Звезда је добила оба претходна – 3:1 и 2:1. Током највећег дела меча гледали смо лош фудбал у спором темпу. У првих двадесетак минута Звезда је високим пресингом успела да узме иницијативу, али створила је само неколико полуприлика.  Потом се Партизан ослободио, али до краја полувремена нисмо видели праву шансу ни на једној страни.  Звезда је у првих пет минута наставка припретила, али прву велику прилику створио је Партизан у 59. минуту – лукаво изведен прекид, али је Илић два пута заустављен – прво га је изблокирао Ле Талек, потом и голман Кахриман. Уследио је и ударац Брашанца, али је Кахриман поново био на правом месту. После новог мирнијег интервала, Звезда је у последњих петнаест минута деловала свежије, Катаи је пропустио стопостотну шансу, али у 85. минуту домаћи су ипак повели – Цветковићев центаршут је уз одбитак завршио у казненом простору, Ле Талек је добио дуел са Гогуом, а са десетак метара Сикимић је послао бомбу у горњи десни угао гола Шаранова.  Чинило се да ће Звезда поново победити, али у 94. минуту Партизан ипак стиже до изједначења. После избијене лопте Евертон је шутирао са око 35 метара, лопта је ишла право у Кахримана, али му је прошла ’кроз руке’ и завршила у мрежи. Због некоректног радовања Евертон је добио други жути картон, па је и Партизан завршио меч са десеторицом.  Пре тог гола Рендулић је искључен због прекршаја (други жути картон), а и Евертон је после славља због гола добио други жути картон.  У првим мечевима уводног кола плеј-офа убедљиве победе остварили су Чукарички и Војводина.  Плеј-оф Суперлига, прво коло:
  • Војводина – Раднички Ниш 4:0
  • Вождовац – Радник Сурдулица 1:2
  • Црвена звезда – Партизан 1:1
  • Чукарички – Борац 3:1