ЈЕЗИВО СКАНДИРАЊЕ ТОРЦИДЕ: Смрдљива Ријеко пуна си Срба, не брини Ријеко има још врба!

Увреде и срамни покличи на рачун Срба обележили су утакмицу 33. кола хрватског фудбалског шампионата између Хајдука и Ријеке на Пољуду.

Торцида (Фото:Јутјуб)

Навијачи Ријеке су у Сплиту очито непожељнији и од традиционално омраженог Динама, па је на трибинама стадиона било као у рату.
Око 2000 припадника Торциде (присталица Хајдука) скандирало је у глас:
"Смрдљива Ријеко пуна си Срба, не брини Ријеко има још врба!"
На Пољуду је било и око 250 навијача Ријеке (популарна Армада), који су узвратили покличима:
"Ви сте Титови, Тито је ваш."
Навијачи Хајдука су током меча скандирали и:
"Убиј, убиј Србина!"
"Делије, Делије, Делије сте ви, можете Торциди к**ац пушити", алудирајући на навијаче Црвене звезде.
Занимљиво, Хајдук 15 утакмица заредом не зна за победу против Ријеке, а недељни дерби је само додао со на рану и продужио црни низ.
Хајдук је после првих 45 минута игре имао предност 1:0. Међутим, у 56. минуту бивши играч Црвене звезде Марко Вешовић је изједначио резултат. У 79. минуту Гаврановић доноси преокрет гостима и велики тријумф против љутог ривала. Извор: Курир