ЛИГА ШАМПИОНА Бајерн одлично почео, али се задовољио само минималцем

Фудбалери Бајерна победили су Бенфику 1:0 (1:0) у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона. Реаванш се игра следеће среде у Лисабону.

Бајерн ( Фото: uefa.com)

Почело је онако како су домаћини могли само да пожеле. Већ у другом минуту је Хуан Бернат са леве стране убацио лопту у шеснаестерац, а тамо је највиши у скоку био Видал и главом савладао Едерсона. Немачки шампион је хтео да искористи рано вођство и покуша да дотуче противника. Практично се играло само на половини Бенфике, а у првих 20 минута гости ниједном нису угрозили Нојера. Већ у 21. минуту је могло да буде 2:0. Томас Милер је сам изашао испред Едерсона, шутирао је из прве, али је голман Бенфике одлично реаговао. То као да је мало тргло госте који су конкретније кренули ка голу Бајерна, Ипак, до одласка на одмор Мануел Нојер није имао разлога да страхује. То се не би могло рећи за његовог колегу Едерсона. Видал је у 36. минуту поново шутирао главом, али је лопта отишла мало изнад пречке. Пре тога је Томас Милер лепо центрирао, а Чилеанац је умакао одбрани тима из Лисабона. И у другом полувремену је Бајерн наставио са нападима, али је прва запретила Бенфика. Коначно се у 57. минуту пезнојао и Мануел Нојер. Жонас је себи створио простор унутар шеснестерца, шутирао по средини, али је голман домаћих био на месту. Већ у наредном минуту је Бразилац добио жути картон, па ће пропустити реванш у Лисабону. Гости су у наставку играли конкретније него на почетку утакмице, а у 65. минуту је Жонас поново запретио Нојеру. Ипак, сада је лопта отишла поред гола. Резултат се није мењао до краја меча, па је Бајерн остварио минималну победу, иако се на почетку чинило да се тиму из Лисабона спрема дебакл. Извор: Блиц