ЛИГА ЕВРОПЕ: Ливерпул одолео Дортмунду

Ливерпул, Севиља, Виљареал и Шахтјор имају благу предност пред реванш утакмице четвртфинала Лиге Европе.

Севиља( Фото: uefa.com)

Јирген Клоп није победио Борусију из Дортмунда, али ју је ставио у незгодан положај пред гостовање на Енфилду.
"Редси" не само да су одолели "милионерима", већ су у већем делу утакмице били и бољи ривал. Дуел на Вестфалену завршен је 1:1. Гол за госте постигао је Ориги у 36, а за Борусију Матс Хумелс у 48. минуту.
Клоп је први пут од када је напустио Дортмунд водио други тим против Борусије.

Шахтјор је велики посао против Браге завршио у Португалији. "Рудари" су победи Брагу 2:1 направили огроман корак ка полуфиналу Лиге Европе. Стрелци за Шахтјор били су Јаросалв Ракицки у 44. и Факундо Ферејра у 75. минуту. Једини погодак за Брагу, у чијој се постави нашао и Никола Стојиљковић, постигао је играч коју је заменио српског нападача - Вилсон Едуардо у 89. Севиља је победила у Билбау 2:1 и има велике шансе да се нађе у полуфиналу. Ариц Адуриц је постигао први погодак на мечу у 47. минуту. Али, уместо мирне и сигурне завршнице, Баски су успели да до краја утакмице приме два комада. Тимоти Колодзејчак је изједначио већ у 56, а Ибора пресудио Атлетику у 83. минуту. Виљареал је победио Спарту 2:1. "Жута подморница" имала је много проблема са тимом из Прага. Сјајни нападач Седерик Бакабу је постигао два гола (у 3. и 63. минуту), док је једни погодак за Чехе дело Јакуба Брабеца, када је пред одлазак на одмор изједначио на 1:1.