"Тражим да се РИК-у омогући да ради по закону и независно. Надлежне инститиције треба да реагују и омогуће фер и демократске изборе. Медије позивам да одустану од учествовања у кампањи против победника на изборима, а мислим да је то недопустиво за Јавни сервис Србије, који предњачи у томе", рекао је Николић Танјугу, одговарајући на питање како као председник Србије види политичку ситуацију после избора и притиске на РИК.
"Не учествујем у изборима и ни на који начин не учествујем у њима, али износим своје мишљење, прозван без икаквог разлога, али свој став никада нисам крио", рекао је Николић. Он је нагласио да је изузетан изборни резултат Српске напредне странке потврда напорног и истрајног рада зарад добробити Србије и њених грађана. "Иако влада спроводи веома тешке реформе и комплексне мере како би се стабилизовале финансије, грађани су јој поново дали снажан мандат да настави реформски курс и препознали су одговорност, одлучност и бескомпромисну посвећеност бољој будућности Србије", истакао је Николић.
"Држава не одустаје од европског пута, али не по цену раскида односа са Русијом или признавања независности такозване државе Косово. Да се са Приштином разговара, али не по цену уступака Албанцима на штету Срба. Знају да Косово није постало члан Унеско и Срби нису проглашени геноцидним народом у СБ УН. Знају да је Србија постала поштован и уважен партнер у региону и свету", рекао је Николић. Он је навео да грађани цене чињеницу да инвеститори све више долазе у Србију и да се отварају нова радна места. "Да је економија након деценија пљачке и деструкције кренула узлазном путањом. Да се у Србији ради и гради. Да нико не обећава куле и градове, већ обећава тежак рад", рекао је Николић.
"Наравно да постоје они којима не одговара успешна Србија. Они траже Србију само за себе, као туђе испоставе покушавају да спрече даљи напредак државе. Противправним притиском на РИК покушавају да промене изборну вољу грађана. Свако ко губи има право да се љути, међутим, поједине странке су своје право, претвориле у правно насиље", оценио је Николић. "Државни органи у чланицама ЕУ, којој тежимо и која је потврдила да су избори протекли у фер и демократској атмосфери, свакако би предузели мере да се спречи харанга против странке која је победила на изборима", навео је председник Србије. Ивор: Танјуг