"Претпостављам да ће покушати да преко измена и допуна закона, без промене имена, али да им се прошири мандат да би вероватно могли да учествуjу у мисиjма НATO и пошаљу захтев за чланство у 'Партнерству за мир'", рекао jе Дрецун за РTС.
Дрецун каже да та трансформациjа не би била могућа преко промене тзв. косовског Устава, будући да jе за то потребна двотрећинска већина и да међу Србима у тамошњем парламенту нема воље за то.
Зато ће, према мишљењу Дрецуна, прибећи заобилазноj тактици - да се без промене назива тоj формациjи прошири мандат, да постану оружана сила да би могли да учествуjу у мисиjама НATO и крену ка чланству у "Партнерству за мир".
За законске промене им jе довољна проста већина, додао jе Дрецун, наводећи да тзв. Kосовске безбедносне снаге већ функционишу по НATO моделу по коме се организуjе воjска, они су структуирани као воjска, имаjу хеликолптере, обавештаjну службу...
"Променила би се се само форма, веома брзо би добили пешадиjу и борбена возила, али већ их обучаваjу НATO официри, они учествуjу на вежбама коjе организуjе НATO у поjединим земљама", навео jе Дрецун. Извор: Танјуг