ФМП сломио Партизан у финишу и изборио мајсторицу!

Кошаркаши ФМП Железника победили су Партизан код куће са 79:74 и изједначили на 1-1 у полуфиналној серији Суперлиге.

Екипа Слободана Клипе је била у већем делу утакмице у предности против Партизана, али је до победе стигла тек у последњем минуту после пенал завршнице.
ФМП је испустио +11 колико је имао пред последњих десет минута, а Добрић је 36 секунди пре краја преломио меч тројком за 76:72.
Филип Човић предводио је ФМП са 16 поена и 7 асистецније, а Добрић је уз 21 поен имао 4 украдене лопте и 3 скока. Лазаревић је додао 9 поена и 10 скокова, а Апић је уз 12 поена имао 6 скокова. Код гостију, Кевин Џонс је имао 18 поена и 4 скока, а Цветковић је додао 10 поена, 5 скокова и 5 асистенција.
Одлучујућа трећа утакмица игра се у Пиониру у среду, а победник ће у финалу играти против Црвене звезде. Извор:Б92