ХЛАДАН ТУШ ЗА ЕНГЛЕЗЕ: Русија дошла до ремија у 92. минуту!

Велики шок доживели су Енглези на старту ЕУРО2016! У првом колу групе Б, имали су победу и три бода у џепу у 92. минуту, али су онда примили гол од Русије за 1:1.

Маестрално је током целог меча бранио Акинфејев, онда је примио превише лако гол од Дајера из слободног ударца у 73. минуту, али ће се захваљујући поготку Березуцког на самом крају више причати о подвигу инфериорније селекције. После дивљања хулигана на улицама Марсеја, коначно је све било у фудбалском маниру на самом стадиону, од свечаног интонирања химни до фер игре Енглеза и Руса. Голман "зборнаје" Акинфејев веома брзо је подигао самопоуздање, добро је загрејао рукавице при јаком шуту Лалане, успевали су и дефанзивци испред њега да издрже налете Смолинга, Кејна и свестраног Рунија, који је често мењао позиције и разигравао екипу. Много су проблема Енглези правили Русима преко крилних играча, тако је и Лалана имао још један покушај у 24. минуту, није се прославио ниском дијагоналом, док је са друге стране одсечен био Артем Дзјуба. Игра се углавном одвијала на средини, ближе шеснаестерцу Руса, с тим да ни корнери нису донели превагу, при извођењу Харија Кејна. Све што је Русија за 45 минута показала био је блед покушај Игњашевича главом после слободног ударца, али је била много храбрија у наставку и дуго је била равноправан ривал. Мало је недостајало да дочека аутогол Енглеза, Дајер је био неопрезан и на муке је бацио Харта, а дуго није било ни измена ни картона. Тек је Гери Кејхил у 62. минуту жутим опоменут због фаула над Дзјубом у контри на средини терена, Смолов је потом из слободног ударца преплашио Енглезе, који су могли да поведу у 71. минуту. Тада је Акинфејев одбранио страховит ударац Рунија и преусмерио лопту од пречке у поље, само није успео два минута касније да се покаже у истом светлу. Дајер је из слободног ударца шутирао право у његов угао и изненадио га. Тек после тога су почеле да се ређају измене, Руније за добру партију награђен одмором, ушао је Вилшер, селектор Руса Слуцки покушао је да освежи тим Широковим, Глушаковим и Мамајевим. Нико од њих није донео превагу, Березуцки је у другом минуту надокнаде био највиши у скоку, у високом луку пребацио је лопту преко шокираног Харта за велики бод Русије. Извор:Блиц