Италија победила фаворизовану Белгију на старту ЕП (ВИДЕО)

Репрезентација Италије победила је Белгију 2:0 (1:0) у мечу првог кола Групе Е на Европском првенству.

Голове су постигли Емануеле Ђакерини у 32. минуту и Грацијано Пеле у 92. Ко је потценио Италијане, грдно се преварио. А изгледа да су актуелне вицешампионе Европе потценили и Белгијанци, који су у овом мечу словили за фаворите. То им се обило о главу. Азар, Лукаку, Де Брујне и остале звезде селекције Марка Вилмотса уозбиљиле су се тек у другом полувремену, када су схватиле да је враг однео шалу. Створили су "црвени ђаволи" неколико шанси, нису их искористили, па су кажењени у судијској надокнади времена. Екипа селектора Антонија Конте направила је трокорак ка осмини финала, јер је савладала, реално, најтежег ривала у групи. У првом дуелу Групе Е Шведска и Република Ирска су ремизирале 1:1. Извор:Курир