ДВА У НАДОКНАДИ: Французима требало 90 минута да 'начну' Албанију (ВИДЕО)

Репрезентација Француске победила је Албанију 2:0 (0:0) у Марсеју у утакмици 2. кола Групе А на Европском првенству.

Француска - Албанија 2:0 (Фото: XinHua)

Домаћини су се на стадиону Велодром дуго мучили да сломе отпор жилавих Албанаца, све до 90. минута, када је резервиста Антоан Гризман ударцем главом после центаршута Адила Рамија најавио тријумф "триколора". Госте је докусурио Дмитри Паје поготком у 95. минуту. Гризман, као ни Пол Погба, није био стартер у овом мечу, а у игру је ушао у другом полувремену. Пајеу је ово други гол на шампионату, пошто је у првом колу пресудио Румунима, такође у финишу. Тако је Француска са шест бодова из два меча обезбедила пласман у осмину финала, а у последњем колу против Швајцарске потребан јој је бод да "овери" прво место у групи. Раније данас Швајцарска и Румунија су ремизирале 1:1, па табела изгледа овако:
1. Француска  6
2. Швајцарска 4
3. Румунија 1
4. Албанија 0
Ни Албанци нису без шанси да се домогну следеће рунде, јер теоретски могу да буду међу четири најбоље трећепласиране репрезентације, које ће проћи у осмину финала. Наравно, да би уопште размишљали о томе, морају да савладају Румунију у 3. колу Групе А. Прво полувреме вечерашње утакмице било је најгоре у досадашњем делу турнира у Француској. У наставку су "триколори" додали гас, створили доста шанси, али додуше Албанци су могли да их шокирају, међутим, погодили су стативу. И тако су Албанци одолевали све до 90. минута, а онда су поклекли. Два пута.
Извор: Курир