Преокрет Енглеске, Варди и Стариџ срушили Велс!

Репрезентација Енглеске победила је Велс 2:1 после преокрета у Лансу, у другом мечу другог кола Групе Б Европског првенства.

Радост Енглеза након победоносног поготка(Фото:Јутјуб)

Енглези су први пут у историји прекренули резултат на неком великом такмичењу после заостатка на полувремену и стигли до четири бода уочи последњег кола групне фазе такмичења.
Јунаци 104. окршаја са Велсом били су резервисти Џејми Варди, који је изједначио резултат у 56. и Данијел Стариџ, који је велику донео победу у 92. минуту утакмице.
Велс, који је највећи део меча провео играјући "бункер", неочекивано је повео сјајним голом Гарета Бејла из слободног ударца у 43. минуту, уз помоћ слабо постављеног Џоа Харта.
У последњем колу групне фазе Енглез играју против сјајне Словачке, док ће Велс играти меч на све или ништа са Русијом. Извор:Б92