Северна Ирска за историју, отворена борба за осмину финала! (ВИДЕО)

Репрезентације Северне Ирске савладала је селекцију Украјине у другом колу групе Ц Европског првенста – 2:0 (0:0).

Први гол у историји Северне Ирске на континеталном првенсту постигао је дефанзивац Гарет Меколи, после сјајног скока и центаршута Оливера Норвуда у 49. минуту, да би коначан резултат поставио резервиста Најал Мекгин у последњим тренуцима меча, у 97. минуту. Острвљани су тако на свом дебију стигли и до прве победе на Завршним шампионатима, али уједно и остали у игри за пласман у наредну фазу, пошто сада имају исти број бодова као и Немачка и Пољска, уз меч више.  С друге стране, Украјинци су доживели и други пораз и њихов евентуални пролаз у домену је научне фантастике.  На стадиону Лиона нисмо гледали превише квалитетну утакмицу, а осим погодака видели смо свега неколико опасних шутева на обе стране, али углавном са дистанце. Судија Павел Краловец био је принуђен у 57. минуту да прекине меч јер је дошло до невремена праћеног градом, али су се играчи после мање од пет минута вратили на терен.