Грешка српских судија, Шпанци и без тога убедљиви

Фудбалери Шпаније обезбедили су пласман у осмину финала Европског првенства другом победом у групи Д, овога пута над Турском.

Алваро Мората(Фото:Јутјуб)

Шпанци су на ’Алијанц ривијери’ у Ници доминирали од првог до последњег минута и на крају славили резултатом 3:0.
’Црвена фурија’ је постала прва репрезентација у Француској која је постигла три поготка и тако на најбољи начин најавила борбу за одбрану титуле. Правду на овом сусрету делила је судијска екипа из Србије на челу са Милорадом Мажићем која је добро одрадила посао, осим детаља са старта другог полувремена када је признат гол који Шпанаца који је требало да буде поништен.  У 48. минуту Алваро Мората је крунисао сјајну акцију Андреса Инијесте и Ђордија Албе, али је леви бек Барселоне пре асистенције био у офсајду.  Грешка није утицала на резултат јер је до тог тренутка на семафору је већ стајало 2:0. Изабраници Висентеа дел Боскеа крунисали су иницијативу у 34. минуту, када је нападач Јувентуса одлично реаговао на асистенцију Нолита и главом затресао мрежу Бабачана. Само три минута касније асистент код првог постигао је други гол – Нолито је у паду погодио доњи леви угао искористивши слабу реакцију Мехмета Топала.  Тријумф је могао да буде убедљивији да су у завршници концентрисанији били Пике и Силва, али ће актуелни шампиони бити задовољни чињеницом да нису примили гол, што је седми такав случај у низу на континенталним шампионатима, чиме је појачан рекорд постављен у понедељак.  Такође, ово је прва селекција којом је за руком пошло да на 14 узастопних утакмица европског првенства не доживи пораз.  На челу табеле имају шест бодова, два више од Хрватске, трећа је Чешка са једним, док је Турска закуцана за дно, без икаквог учинка на ЕП.  У првом мечу дана у оквиру групе Д Чеси и Хрвати одиграли су нерешено 2:2 у Сент Етјену, иако су ’Ватрени’ имали два гола предности. Извор:Б92