Наиме, након што је још увек актуелни председник ДС-а Бојан Пајтић писмом позвао сву „демократску“ опозицију да се уједини, али уједно и најавио својим члановима да би њихова странка требало да се залаже за улазак у НАТО, план је више него јасан.
Јединствени кандидат опозиције на изборима за првог човека Србије, који би у случају да буде изабран требало нашу земљу да уведе или макар приближи овом војном пакту, како би се поквариле везе Београда са Москвом, али и Пекингом, који је кроз инвестиције појачао присуство на Балкану.
- Рачуна се да би кандидат такве уједињене опозиције требало да се избори за други круг председничких избора, а онда би се повео прави рат за сваки глас. НАТО је последње четири године почео да губи утицај у Србији, због чега је одлучено да се финансијски и логистички помогне уједињавање опозиције и представљање једног председничког кандидата, који би имао шансе у борби са кандидатом владајуће коалиције око СНС-а - објашњава извор и додаје: Рачуна се да би могао да се понови сценарио из 2000. године, када се опозиција ујединила око Војислава Коштунице, који је потом на изборима успео да потуче Слободана Милошевића. Један од првих задатака председника опозиције, који био био наклоњен НАТО, било би ускраћивање гостопримства Русима у Нишу, односно укидање њихове базе, коју би наравно наследила западна војна алијанса. Због тога би у наредном периоду требало очекивати покретање разних афера како би се компромитовала власт, а грађани убедили да треба да гласају за кандидата уједињене демократске опозиције - завршава извор.
Не треба заборавити да су и све земље у региону, а Црна Гора је била последња у низу, или чланице НАТО или отворено пријатељски настројене према западној војној алијанси, док је једино Србија задржала неутралан статус.
- Пајтић се осећа угроженим и зато покушава изјавама како је за НАТО, геј бракова и признање Косова да добије поене у очима западних сила. Увек је тако када политичар изгуби поверење бирача или унутар странке. Сада, прича о уједињавању опозиције не пије воду, јер је реч о странкама које су напустиле ДС, па би сада као требало да се врате. Нема ту ДСС-а, Двери и осталих... Оно што је дефинитивно, јесте чињеница да ДС са Пајтићем нема више ту снагу велике партије, јер он не делује као лидер ДС-а, него портпарол западних амбасада. Када је реч о заједничком кандидату за председничке изборе, Пајтић је још раније причао о томе, и то је нешто што би Запад сигурно волео. На изборима се, међутим, не гласа најчешће за прогам, него за личност, али би могли да дођемо у ситуацију да председнички избори уједно буду и референдум за улазак у НАТО, против чега је већина грађана у овом тренутку. Међутим, до тога „референдума“ неће доћи, осим уколико неки кандидат не буде баш потенцирао причу о приступању тој војној алијанси - сматра аналитичар Бранко Радун. Извор: Ало
ДА ЛИ ПАЈТИЋ ИМА ДОВОЉНУ СНАГУ: НАТО Србима бира председника!?
Бонус видео
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.
портала "Правда" као и ТВ продукцију.
Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
Колумне
Кад руски економиста прочита Николаја Српског: Европско пропадање је давно предсказано
Врху Запада је до мозга дошла проста мудрост: "Када је птица жива, она једе инсекте, али к...
НЕБОЈША КРСТИЋ НАМ СЕ ВРАТИО: Поводом књиге "У знаку неба и крста"
Пише: Владимир Димитријевић
Небојша Јеврић: Молер
На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...
Слободан Антонић: Успон и пад српског бајденизма
На крају је уследио тежак пораз вашингтонске мочваре на изборима 2024. године. "Грађанска ...