Упорност, радна етика уз таленат - Дражен Петровић је једноставно био предодређен за успех. За њега је само небо било граница. Са лоптом је могао све, почео је да блиста и у НБА лиги, али... Судбина је хтела другачије.
Петровић је био у аутомобилу којим је управљала његова тадашња девојка, Клара Шаланти. Ударили су у цистерну и епилог је био трагичан Легендарни ас је спавао на месту сувозача, без везаног појаса, а у тренутку удара излетео је из возила, ударио у цистерну и погинуо на лицу места.
Његово умеће било је бескрајно. Већ са 15 година дебитовао је за први тим Шибенке. Са својих 19 година донео је и титулу првака Југославије овом клубу, али је дан касније меч против Босне поништен, а како Шибенка није желела да се појави на поновљеном сусрету титула је додељена Босни.
У Цибону је прешао 1984. године, која је предвођена Драженом два пута постала првак Европе уз освојен један Куп победника купова. Потом је годину дана провео у Реалу да би се затим опробао и у НБА лиги. Најпре у Портланду, где у конкуренцији Клајда Дрекслера и Терија Портера није добио праву шансу. Уследио је прелазак у Њу Џерси и тада је кренула Драженова америчка бајка.
Мрежице су Драженов дрес са бројем три повукле из употребе.
Петровићева мајка Бисерка одржава музеј у Заребу, а у част страдале легенде недавно је стигао и дрес НБА шампиона Стефа Карија.
Дражен је могао све, па и да убаци 112 поена на једној утакмици... Извор:Блиц