Србија оштећена за пенал: Експерт тврди да је судија направио велику грешку

Репрезентација Србије доживела је пораз на старту Европског првенства у фудбалу од Енглеске резултатом 1:0.

Једини стрелац на мечу био је Џуд Белингем који је у 13. минуту казнио лоше постављену одбрану Србије.

Наши момци су након тога заигрлаи много боље, а касније отком меча били и бољи ривал, али то није било довољно да дођу до бода.

У другом полувременуи смо видели и спорну ситуацију када је Александар Митровић оборен у казненом простору,а ли Данијеле Орсато није досудио пенал за Србију упркос протестима.

По речима судијског експерта Раке Ђуровића, постојао је основ да италијански судија Данијеле Орсато додели казнени ударац Србији. Код прекршаја направљених у оваквој ситуацији није битан интензитет већ само спотицање фудбалера који се налази у изгледној ситуацији, што јесте био случај са Митровићем пред голом Енглеза.

„Могао је да свира пенал над Митровићем. Саплетен је, ту није битан интензитет. Често се практикује да у оваквим не потпуно изгледним превидима не реагује ВАР и ја то не схватам. Поента је да се донесе најбоља одлука. Селективна употреба, нажалост“, написао је на свом профилу судијски аналитичар Рака Ђуровић.

Леонид Савин: Шта је Путин поручио Западу