Ђурић је у интервјуу ТВ “Мост” у Звечану рекао да захтев Албанаца да имају приступ “Телекому Србија” није прошао и да је у вези са тим став Србије наишао на разумевање посредника у разговорима.
“Они су тражили приступ систему 'Телекома Србија', нешто што би омогућило да се угрози безбедност, да могу да прислушкују наше телефоне на легалан начин. Ја не сумњам да постоје они који нелегално покушавају да прислушкују телефоне грађана на овом подручју, пошто знамо да овде делују различите безбедносне и парабезбедносне структуре. Желели су то да обезбеде, не само за Космет, него и за централну Србију”, нагласио је Ђурић.
Наравно тако нешто није било могуће ни разматрати, казао је директор Владине Канцеларије за КиМ, подсетивши да су Албанци на последњој рунди разговора о телекомуникацијама желели да имовину “Телекома Србија” препишу на косовског телекомуникационог оператера “и нама рентирају нашу опрему”.
На тај начин, рекао је Ђурић, Албанци су желели да направе преседан и тако нешто касније копирају на Трепчу, Брезовицу и друга српска добра која желе да присвоје.
Казао је да ипак постоји доста тога око чега су приближени ставови Београда и Приштине о телекомуникацијама, наводећи у том правцу да ће “Телеком Србија” бити регистрован за целу територију КиМ.
Такође, казао је Ђурић, тарифе ће остати исте и у будућности се неће користити неки посебни позивни бројеви за комуникацију са другим деловима Србије и слично, дакле нумерација остаје и у будућности иста, о чему су, како је навео, решења пронашли експерти.
Извор: Танјуг