Ивица Дачић и Александар Вулин са једне и Зорана Михајловић и Расим Љајић са друге стране ушли су клинч због покушаја СПС-а да рехабилитује Милошевића и да му подигну споменик.
Ивица Дачић, Зорана Михајловић и Александар Вулин
Дачић: Хашки суд је признао да Милошевић није био крив
Михајловић: 5. октобра била сам испред Скупштине и викала “Готов је”
Вулин: Да ли госпођа Михајловић жели да следи политичку судбину својих петооктобарских колега
Ивица Дачић и Расим Љајић
Дачић: Љајић је Изетбеговићу у читуљи написао “драги председниче”
Љајић: Дачић се није одрекао Милошевића и сад ме примитивно напада
Зорана Михајловић и Небојша Стефановић
Осим због Милошевића, до чарки је дошло и око канцеларија, овог пута међу страначким колегама. Михајловићева је ушла и заузела две просторије које су биле намењене за потпредседнички кабинет министра полиције Небојше Стефановића, што је изазвало реакције.
Социолог Слободан Антонић сматра да сукоби између министара због бившег председника Србије показују идеолошку хетерогеност у Влади.
- Ту се види слабост Владе, која је формирана на неким заједничким принципа. На светлост дана излазе разлике, али мислим да то не може озбиљно да је уздрма. Дачић је дисциплинован политичар, коме је Вучић забранио да улази у полемику са Зораном Михајловић. Љајић очигледно спада у нижи ешалон министара и Дачић је дао себи слободу да га нападне - наводи Антонић. Он додаје да и Дачић и Вулин имају одређене политичке фрустрације као Милошевићеви људи, који у сваком тренутку могу да буду оптужени да се нису отарасили своје политичке прошлости.
- Пресуда Радовану Караџићу у којој се наводи да нема доказа да је Слободан Милошевић крив за злочине у БиХ добро им је дошла да се ослободе бар једног дела тих својих фрустрација - каже Антонић.
Бобан Стојановић са Факултета политичких наука истиче да је Милошевић оставио траг у српској политици, а поготово за људе у СПС-у, који га се никад нису одрекли, укључујући и Дачића који му је био портпарол.
- Намера СПС-а да рехабилитују Милошевића је и покушај да странци дигну рејтинг код југоносталгичара и оних који воле Милошевића, а циљна група им је и део бирачког тела ПУПС-а. Коалиција СНС-а и СПС-а је вештачка. Социјалистима одговора да буду у власти, док су напредњаци свесни да би СПС-у у опозицији рејтинг могао да порасте. У Влади могу да га контролишу - закључује Стојановић.
Саговорници сматрају да ови сукоби не могу озбиљније да уздрмају владајућу коалицију. Ђорђе Вуковић из Цесида каже да кроз њих они заправо комуницирају са својим бирачима, као и да “ко је где био и шта је ко радио 5. октобра не игра важну улогу код Александра Вучића, осим у кампањи”.
- Тада час дели политичко наслеђе Зорана Ђинђића, час Милошевића. У сваком случају, у Влади данас имамо некадашње најближе сараднике Војислава Шешеља, Слободана Милошевића, али и оне који су следили Зорана Ђинђића и били у Отпору - подсећа Вуковић. Извор: Блиц
ЧАРКЕ У НЕМАЊИНОЈ 11: Ни две недеље нису спојили, а већ се пола министара посвађало
Бонус видео
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.
портала "Правда" као и ТВ продукцију.
Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
Колумне
МИЛАН ВИДОЈЕВИЋ ЗА ПРАВДУ: Шта можемо да очекујемо од Трампове администрације?
Пише: Милан Видојевић
СЛОБОДАН РЕЉИЋ:Гејтс шаље вештачку интелигенцију на дигиталне Франкенштајне
Чудно је да се Бил Гејтс изненада досетио цензуре (да вештачка интелигенција обавља тоталн...
ПЕТАР ДАВИДОВ: Украјина, здрава мучнина и нагон за повраћањем као предуслов за оздрављење
Прогањање Украјинске Православне Цркве изазива протесте и код самих Украјинаца, и у томе л...