Рашковићева је јуче саопштила да се залаже за тај начин одржавања председничких избора у странци како би у доношењу одлуке учествовали сви чланови који плаћају чланарину, а не само „поједине лоби групе“.
Седница 1. октобра
Подсетимо, бивша лидерка ДСС поднела је оставку због начелног неслагања у вези са формирањем локалних коалиција, нарочито у централним београдским општинама у којима је коалиција направљена са СНС. Она је потврдила да на седници Председништва ДСС није једногласно донета одлука о потврђивању свих до сада остварених локалних коалиција у градовима, општинама и градским општинама.
- Разумела сам да ће коначну реч о томе дати Главни одбор. После тога, видећемо могу ли две струје, супротстављене о овом питању, да наставе заједно - нагласила је Рашковићева и подсетила да је за 1. октобар заказана седница ГО ДСС и да би потом требало да се одржи скупштина странке.
- Скупштину не очекујем у скорије време јер странку очекују и измене статута - поручила је она.
Пајтићева судбина...
Политички аналитичар Бранко Радун сматра да Рашковићева залагањем за директне изборе у странци заправо очекује да ће је чланство молити да се врати на ту функцију.
- Санда вероватно мисли да би имала предност у односу на друге на директним изборима. Она се повукла мислећи да ће је молити да се врати. Потребно је да се ДСС врати неким својим коренима, а ко је добар кандидат, тешко је рећи. ДСС је на врло ниском нивоу, па је одласком председника веома мало остало подршке и чланова. Не делује тренутно да странка има перспективу - објашњава Радун и додаје да и Рашковићевој може да се „обије у главу то што тражи директне изборе, као што се Пајтићу десило“.
Извор: Курир