Тако кандидат за председника Демократске странке Драган Шутановац каже да се намеће питање шта би Шешељ следеће могао да смисли.
- Уколико је то тачно, Шешељ треба да одговара пред судом, јер се зна ко у држави сме да се бави обавештајним радом. Не бојим се нимало, али поставља се питање да ли је следећи потез формирање страначке полиције и где то води - каже Шутановац.
Министар трговине и лидер СДПС Расим Љајић не боји се да је на мети Шешељевих обавештајаца и сматра да је ово само тактика лидера СРС да буде стално у медијима. Он подсећа да политичари срећу много људи, те да им неки и препричавају шта су видели или чули, и да би, ако се већ тако гледа, свако од њих могао да има своју обавештајну службу.
- Свако од нас свашта чује и срешће на десетине људи и свако нешто каже... Ако је то служба, онда је свако има. Мислим да је Шешељ смислио добар начин да обезбеди приступ у медијима - каже Љајић. На питање да ли се боји да није на листи обавештајаца службе СРС, он каже: - Ма јок. Не размишљам о томе. Ово је само Шешељ начин да буде присутан у медијима, посебно у светлу његове председничке кандидатуре. Ни министар привреде Горан Кнежевић није у страху од активирања обавештајне службе СРС. - О мени су сакупљене све информације још од колевке... - духовито је прокоментарисао Кнежевић. Лидер ДС Бојан Пајтић, на питање да ли се боји да би материјал службе СРС о њему могао завршити у Шешељевој књизи, навео: - Тренутно читам Уелбека, не читам Шешеља. Шешељ је јуче у разговору за Курир рекао да је од 1992. СРС имао четири обавештајне службе, укључујући и ову која „оперише“ данас, а коју је активирао по повратку из Хага. Извор: Курир