Како је Српска напредна странка за изборе 2014. године добила преко 2500 уплата са идентичним износом од 40.000 динара? Одговор на то питање тражи и Агенција за борбу против корупције.
Председник Александар Вучић у првој реакцији пре десет дана не одговара на то питање, али поручује: "СНС је једина чиста странка, и то народ треба да зна".
Ипак, на питање откуд толико идентичних уплата, и то у три изборна циклуса - одговора и даље нема.
Аутор истраживања о сумњивим донацијама СНС, за изборе 2012, 2014 и 2017, новинар БИРН-а Владимир Костић, каже да су реакције владајуће странке, по његовом мишљењу - уобичајене.
"Уобичајене у смислу да се врши нека врста спина. Ништа није демантовано што је у причи изнето, ни као сумња, ни као чињенице које се појављују", река је Костић.
Док функционери СНС од медија траже да се испита и финансирање других странака, Костић каже да се Агенција за борбу против корупције и јесте бавила другим странкама, СПС-ом и УРС-ом.
"Једина два извештаја која је Агенција поднела Тужилаштву су она против СНС, очигледно да код СНС-а и њеног финансирања постоје мало озбиљнији проблеми", каже Костић.
Иначе, истраживање БИРН-а открива да је након избора 2014. године Управа за спречавање прања новца алармирала Агенцију за борбу против корупције наводећи низ донација СНС-у као потенцијалне случајеве прања новца.
Слична шема примећена је и за изборе 2017. године, када је СНС добила скоро 7.000 идентичних уплата од по 40.000 динара. Ko je једина жена која за сада планира да се кандидује за градоначелника Београда сазнајте ОВДЕ. Извор: Н1