Још је навео да Москва планира да најкасније до 2026. године повећа број својих нуклеарних глава са 7.000 на 8.000 .
Наводно ће тих 1.000 бојевих глава бити тактички нуклеарни пројектили мале снаге, али зато нове генерације.
Биће наводно и „компактних нуклеарних „пуњења” снаге од 10 до 1000 тона тротила која ће користити руске крстареће ракете и сателити.
Као право америчко издање, The Washington Free Beacon оцењује:
„Оваква модернизација изгледа злосутно јер је повезана са стратешком доктрином Москве која предвиђа оперативну примену атомског оружја за време сваког обичног конфликта”.
The Washington Free Beacon тврди – опет са позивом на онај извор из Пентагона – да ће Русија модернизовати и неколико својих подземних објеката за командовање нуклеарним снагама и заштиту политичког и војног руководства РФ у условима нуклеарног рата.
У овом контексту се помињу: подземни командни пункт “ Ракетних стратешких јединица 15Э601 „Периметар”, који се налази на Северу Урала, бункер Белорецк-16 на југу Урала, као и нукеарна склоништа Вороново и Шарапово која се налазе недалеко од Москве.
The Washington Free Beacon наводи да ће Доналд Трамп већ у јануару имати на столу „извештај о руском нуклеарном оружју”.
Међу девет држава света са нукеарним оружјем, Русија има највећи арсенал – 7.000 бојевих глава, од којих је 1.950 на својим носачима и у оперативној приправности.