Најновије

СКОТ ПРОВОЦИРА ПРЕД ПРАЗНИКЕ: Ево зашто НАТО треба да има имунитет а Руси не! "Војска Косова" угрожава безбедност колико и српска војска!

Нема значајнијих промена у администрацији председника Трампа која је посвећена значају Европе и пуној интеграцији Србије у Европску унију, изјавио је у интервујуу за празнични број Блица амерички амбасадор у Београду Кајл Скот.

Кајл Скот (Илустрација: Правда)

Када је реч о историјском помирењу о ком говори Атлански савет, то је више питање за народ у Србији него Америци, изјавио је амбасадор Скот. - Већ дуже време, од пада Милошевића, Америка је направила заокрет и градимо партнерство са Србијом, подржавамо је у стратешком опредељењу за улазак у Европску унију и подржаћемо све што Србија тражи. Питање је да ли народ Србије жели заокрет, изјавио је амбасадор Скот. Упитан о могућој реакцији САД на давање дипломатског статуса Српско-руском хуманитарном центру у Нишу Скот је рекао да "буку дижу људи који би захтевају да ватрогасци и људи обучени да пруже прву помоћ добију дипломатрски имунитет". Он је рекао да и Америка и Србија треба да се питају зашто је то толико важно за Москву и зашто на томе инсистира те да Србија треба да буде сумњичава јер тај захтев "није у реду". Поредећи имунитет који имају војници НАТО, Скот је изјавио да они када долазе у Србију морају да добију дозволу од овдашњих власти. Њихов имнунитет је функционалан, а не дипломатски нити териоторијални објашњава амерички амбасадор и додаје да је све што донесу подложно провери, а за оно што раде користе објекте војске или Министраства одбране и " под будним су оком владе Србије". Оно што захтева центар у Нишу није исто што и статус за НАТО војнике, рекао је он. У вези са Косовом амбасадор Скот је рекао да се слаже са председником Вучићем који сматра да "у Србији има много митова везаних за тај простор". Према његовим речима, неспорно је да Косово има велику историјску и културну улогу у животу Срба. Но, "не може се спорити ни да већ генерацијама има већинско албанско становништво. Можемо да се не слажемо шта се тачно на Косову догодило деведесетих али ја мислим да је јасно да је већина народа на Косову тражила независност", рекао је Скот. Према његовим речима стабилно решење могу донети дуги разговори и директан дијалог Срба и Албанаца укључујући и Бриселски дијалог који Америка подржава. Упитан да ли је евентуално формирање "војске Косова" претња стабилности, амбасадор Скот је рекао да не види зашто би била. - Војска Косова није ништа већа претња него што су, примера ради, војске Србије, Босне и Херцеговине, Македоније, Црне Горе, Грчке, Бугарске. Формирање косовских оружаних снага мора бити у оквиру косовског устава а то захтева консулатације свих народа који тамо живе. Ми подржавамо косовску независност и свака земља има право на избор стратешког партнера и да унутар своје територије формира безбедносне снаге. Али то захтева сагласност свих народа који живе на Косову, рекао је амбасадор САД у Београду Кајл Скот у интервјуу за новогодишњи број Блица. А шта највише плаши Александра Вучића у 2018, прочитајте ОВДЕ. Извор: ФоНет

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

Бонус видео

Овако је дејствовао НАТО у Србији... ...а овако Руси:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА