Палмер је рекао да код било ког америчког званичника није видео ништа налик идеји која се појавила у овдашњој регионалној јавности о могућности договора између америчког председника Доналда Трампа и председника Русије Владимира Путина, по којима би се Америка одрекла Балкана као сфере свог утицаја.
- Све у вези с таквим идејама ми звучи као спекулативна фикција. Не верујем да ће наша политика бити другачија од досадашње која је подразумевала посвећеност Америке овом региону и помоћи Балкану на путу европских интеграција - рекао је Палмер.
Он је истакао да је амерички циљ у Европи слобода и мир, што подразумева интеграцију земаља западног Балкана у европске институције.
- Циљ Србије је да постане пуноправна чланица ЕУ, а тај циљ подржавају САД - рекао је Палмер.
Он је истакао да је "нормализација односа са (самопроглашеним) Косовом" део тог циља.
- Потребно је да дође до напретка у Бриселском дијалогу како би дошло до напретка на путу евроинтеграција. Немам ниједан разлог да верујем да ће доћи до промене нашег приступа по том питању - рекао је Палмер. Упитан да да мишљење о најавама политичара у Сарајеву да ће обновити тужбу против Србије за геноцид, Палмер је рекао да му се "чини да је у овом тренутку у односима Београда и Сарајева најважније да оснаже и продубе међусобну комуникацију и да заједно раде како би превазишли како садашње изазове тако и нека питања из прошлости". Палмер је рекао да одлука о увођењу санкција председнику Републике Српске Милораду Додику представља "одговор на његове сталне антидејтонске активности и изјаве". - Порука иза те одлуке је, рекао бих, јасна и недвосмислена, а то је да ће САД бранити Дејтон и дејтонске институције, као и целовитост БиХ - рекао је Палмер. На питање да ли само политичари у Бањалуци треба да схвате поруку, односно да нема политичара у Сарајеву који би такође требало да размисле о свом понашању, Палмер је одговорио како "мисли да широм БиХ постоје људи који су спремни да повлаче потезе који нису у складу с Дејтоном". Извор: Срна