Наводећи да се велике земље затварају иза граница и ограда, Вулин је новинарима рекао да се онда пребацује малој и хуманој земљи као што је Србија да у нечему није довољно успешна или да нешто није довољно добро урадила.
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања подсетио је да је седиште Амнести интернешнала налази у Лондону који је заштићен врло високим оградама и капијама које су постављене на граници Велике Британије.
"Подсетићу вас да су на тим границама мигранти умирали покушавајући да прескоче ограде, да су страдали у возовима у којима су покушавали да се провлаче испод препрека када су путовали из Француске. Подсетићу да миграната у Великој Британији нема ", рекао је Вулин.
Што се Србије тиче, он је рекао да Амнести интернешнал има велики утицај који треба да искористи на Владу Велике Британије да се шест, седам хиљада људи који се налазе у Србији одмах пребаце у Велику Британију где ће им сигурно бити боље, где ће њихови азилни захтеви бити биље процесуирани...
"Нека Амнести интернешнал употреби свој велики утицај да отворе границе Европе, а не да упире прстом у Србију која је најотворенија и најхуманија земља у Европи", поручио је Вулин.
Он је што се Србије тиче рекао да Амнести интернешнал дође у било који камп у Србији без питања и без провера и нека се увере у истину, а нека покушају да то ураде у некој другој земљи, па и у Великој Британији.
Коментаришући извештај Аманести интернешнала, Вулин је рекао и да бројеви које помиње та организација нису тачни јер су мигранти у азилној продедури која није завршена.
Вулин је додао и да највећи број тих људи није више у земљи јер поднесу захтев за азил, али не желе да добију азил већ само да регулишу свој правни статус, а онда то време користе да на било који начин напусте Србију. Извор: Танјуг