- У политичком смислу за Србију и регион не може да има последице, у економском може имати последице. Чињеница је да послереферендумска атмосфера може да се одрази на стабилност државе - рекао је Љајић.
Истакао је да Србија има шансу да део инвеститора, који креће у потрагу за новим тржиштима, задржи.
- Турска ће бити ближа Русији него ЕУ, али ће последице бити видне у самој Турској, много веће него на међународном нивоу. Верујем да ће се договор постигнут између Турске и ЕУ одржати, јер имају интерес да договор у потпуности буде поштован - рекао је Љајић.
На референдуму одржаном у недељу у Турској, на основу 99 одсто пребројаних гласова, 51,3 одсто гласача било је за уставне промене, док је 48,3 одсто било против, саопштила је синоћ изборна комисија наводећи да се званчни резултати очекују за 11 до 12 дана.
Председник турске изборне комисије Сади Гувен потврдио је да незванични резултати показују да су грађани Турске на референдуму подржали промене устава, којима се проширују овлашћења председнику Реџепу Тајипу Ердогану. Која је Вучићева највећа тајна и слабост према мишљењу немачких медија можете погледати ОВДЕ. Извор: Танјуг