Цар Николај Други који је био у сродству са британском краљевском породицом, убијен је заједно са супругом и децом. Његова млађа сестра, велика кнегиња Олга Александровна написала је 52 писма својој сестри Ксенији кроз која имамо застрашујући увид у злокобну судбину последње руске царске породице.
Она је написала да су Савезници то били "на речима, а не делима" и да нису учинили ништа да њеног вољеног брата спасу од "крвожедних ђавола".
Олга је у то време била и даље у Русији, под заштитом Беле армије, а Ксенија у егзилу на Криму.
Велика кнегиња пише: "Овај живот чекања, несигурности и ужаса ће потрајати барем годину или две. Готово да мрзим Савезнике. Када ће помоћи или уопште неће. Сви су јаки на речима, али не на делима. Овде још нема тенкова - нема ничега што нам може помоћи".
У другом писму жестоко напада "ђаволе" који су побили њену породицу.
"Покушавам да сажмем идеју: ти ђаволи су могли хладнокрвно да побију све оне недужне људе. Учинили су исто са вољеном породицом. О не! То не може да буде!"
Писма је писала углавном на енглеском, како је цензори не би разоткрили, будући да су сви Романови живели у константном страху од Бољшевика.
Након Првог светског рата, Британија и Француска укључиле су се у Руски грађански рат и подржале антибољшевичку Белу армију, али нису могли да спасу царску породицу.
Николај Други је збачен током револуције и осуђен је да остатак живота проведе у егзилу у Сибиру, али су га бољшевичке трупе убиле у подруму у Јекатеринбургу 17. јула 1918. и угасили 300 година стару династију Романових.
У априлу 1919. док је Црвена армија прилазила Криму, краљ Џорџ Пети послао је британску ратну крстарицу да избави Ксенију и превезе је у Енглеску.
Олга је побегла из Русије у Данску у фебруару 1920. са другим мужем и два сина и ту живела све до Стаљинове инвазије на једно данско острво, после чега је емигрирала у Онтарио (Канада). Умрла је 1960.
Колекције писама која су припадала Олгином унуку, сада су на аукцији и очекује се да ће достићи цену од 100.000 фунти. Борман и Хитлер су преживели. Ево шта су створили након рата, читајте ОВДЕ. Извор: Дејли мејл, Б92