Она би данас требало да одговара и на питања о прислушкивању новинара, као и представника Срба у Македонији.
Од Јовановске ће такође бити затражено објашњење македонских државних органа о томе како су транскрипти прислушкиваних разговора доспели у јавност.
Од амбасадорке Македоније очекује се и одговор на питање да ли су и други амбасадори у Скопљу, чији су представници безбедносних служби били присутни у Собрању, заједно са српскима позвани на разговор у министарство у Скопљу, или је то учињено селективно - само са српском амбасадорком.
Подсетимо, македонска телевизија Телма објавила је пре шест дана да је саветник у Амбасади Србије у Скопљу и официр БИА Горан Живаљевић био у Собрању Македоније у време упада насилних демонстраната 27. априла.
Због тога је амбасадорка Србије Душанка Дивјак Томић била на разговору у Министарству спољних послова Македоније. Међутим, министар спољних послова Србије је запитао зашто и други страни државчјани, који су сенашли наистом месту гдеи Живаљевић, нису поменути.
На питање шта је радио у Собрању Македоније, мимо дипломатског протокола, Горан Живаљевић је тој телевизији рекао да је био у парламенту по службеној дужности, да би видео да ли у инцидентима учествују особе из Србије, навијачи или екстремисти.
Након тога, невладина организација КРИК објавила је, прошле недеље, да је новинар Мирослав Лазански са "припадником српске тајне службе спроводио медијску пропаганду у Македонији у корист бившег премијера Николе Груевског и руске политике". Крик се за ту информацију позвао на прислушкиване разговоре, за које тврде да су процурили из македонске тајне службе.
КРИК је објавио да је Горан Живаљевић, који је у вече нереда са демонстрантима ушао у македонско Собрање, 3. марта ове године позвао Ивана Стоилковића, посланика у македонском парламенту и председника Демократске партије Срба, који му је саопштио да је у Скопљу угостио новинара, који ће, наводно, "извршити задатак за њих". Извор: Танјуг