Визурa надвладала Звезду у напетом окршају

Тим Дејана Милојевића нанео лидеру први суперлигашки пораз. И то двоцифреном разликом, 91:79! Црвено-бели без решења за зонску одбрану расположенијег противника.

Црвена звезда Телеком и Мега Визура одиграли су у уторак увече уобичајено напет меч. После 40 минута велике борбе и четири овосезонска пораза, тим из Земуна први пут је победио фаворита! ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ - МЕГА ВИЗУРА 79:91 (14:22, 22:28, 26:15, 17:26) Предвођен Новицом Величковићем (20 п, 4/6 за три, 5 ск) и Николом Јокићем (15 п, 7 ас), тим Дејана Милојевића нанео је ривалу први суперлигашки пораз. Базирајући игру на зонској одбрани и нападачким решењима наведеног двојца, играчи у розе дресовима изашли су на крај са поново шутерски нерасположеним противником (4/24 за три). Црвена звезда је у првом полувремену погодила прву тројку из десетог покушаја (Чарлс Џенкинс), а промашила је и прва четири слободна бацања. При крају друге четвртине губила је и 33:50, али се чврстом одбраном у другом полувремену вратила у игру. Пре паузе, Мега је погађала у низу и константно чувала своју предност. Узастопне тројке Јокића и Ненада Миљеновића (за 48:33) забринуле су у другој четвртини неколико стотина навијача Звезде. Наставак меча показао је - с пуним правом. Ипак, и када су се црвено-бели сабрали, вратили у утакмицу, изједначили (60:60), па и преузели вођство (70:68, 35. минут), нису успели да зауставе напад Земунаца. Тројке Величковића (70:73) и Немање Дангубића (72:79) наговестиле су два минута пре краја дефинитивну победу најмлађег тима у Европи, која се и догодила. Поред још једном расположеног Величковића, који је доказао да ће и следеће сезоне вероватно опет играти у неком евролигашком клубу, у победничком тиму поново је заблистао суперталентовани Никола Јокић, крилни центар који је у уторак био и најбољи асистент свог тима! ЗВЕЗДА: Ребић, Митровић 2, Лазић 2 (0/4 за три), Блажич 15 (6/6 за два, 0/5 за три), Симоновић 2, Марјановић 14 ( 7 ск, 5 изг), Раденовић 1, Катић 16, Нелсон 12 (2/4 за три), Џенкинс 15 (5 ск), Липовиј, Драгићевић. МЕГА: Рељић, Крстић 6, Дангубић 10 (6 ск), Мицић 14 (5 ас), Луковић 6, Величковић 20 (4/6 за три, 5 ск), Миљеновић 7, Јокић 15 (2/5 за три, 7 ас), Варда 11 (6 ск), Бојић, Миловановић 2, Јарамаз. Звезда је поново лоше шутирала за три поена (4/24), док је за два имала скоро дупло бољи проценат (29/45). Са друге стране, Мега је убацила 12 тројки из 30 покушаја, а за два промашила само десет пута (19/29). Уједно је и надскочила црвено-беле (32:30) и имала чак девет асистенција више (24:15) У следећем колу, црвено-бели ће играти против Радничког у Крагујевцу, док ће Мега код куће угостити ФМП. Извор: Мондо