- Србија нема никаквих разлога да уводи оштре мере осим ако не мора, а изгледа да ће морати иако ће то нама најмање одговарати -истакао је он.
Простран је рекао да је ово једна игра између мачке и миша, а како је рекао, плаши се да је Хрватска одлуку донела уз подршку ЕУ.
- У министарствима постоје већ припремљена решења, а ја бих волео да трговински рат нестане - рекао је Простран подсећајући на губитке и штету од граничног рата лани. Како каже, чини се да овај пут хоће да се направи већа штета па да се седне за сто.
А на питање да ли Хрватска на овај начин крши законе, он истиче да она то не чини ако јој то није замерено од стране Брисела.
- Она предузима мере да заштити домаће произвођаче који су веома нервозни и незадовољни стањем пољопривреде у земљи - рекао је он, додајући да је овај потез због унутрашње потребе.
Простран сматра и да је добро што су министри одржали стастанак , што ће послати писмо Бриселу и што је хрватски министар спреман на разговор.
Он је прокоментарисао и проблем са којим се произвођачи суочавају због суша, истичући да је највећи проблем Србија имала 2000. године када је највише страдао кукуруз и шећерна репа.
- Пуно је година иза нас које нас упозоравају да је клима промењена, и потребно је да се граде системи који су веома скупи - рекао је он.
Простран је закључио да се сада треба питати како помоћи пољопривредницима да уђу у нову годину, ако се не прогласи сушна година, а као неке од могућих помоћи које држава може да пружи ратарима наводи могућност одлагања кредита.
Прочитајте ОВДЕ шта Расим Љајић каже о контрамерама Србије на ову одлуку?
Извор: Б92