Према Ковачевићевим речима, Аркан и Шешељ су приведени 1991. године, али су обојица убрзо пуштени.
Ковачевић додаје да је Шешеља војни суд у тој земљи осудио на 4,5 година затвора у одсуству , али да је лидер СРС касније потпао под закон о амнестији.
- Слична је неефикасност виђена и свих каснијих година. Хрватска се процесуирањем ратних злочина увек бавила стихијски. Хрватска зато није ни покушала да процесуира војни врх ЈНА - ламентирао је Ковачевић.
Шта је још рекао Ковачевић можете погледати у видео снимку.
Са друге стране, лидер СРС Војислав Шешељ, упитан да прокоментарише Ковачевићеве наводе, поручио је да је то истина.
- Крајем априла 1991. године био је митинг српског народа код Белог Манастира. Из Србије смо били Милан Парошки, ја и још неки људи и после митинга смо у колони кренули према Бездану да би се пребацили преко Дунава у Србију и у самом Бездану су хрватски полицајци наоружани пушкама мени пришли и рекли ми да сам ухапшен, да имају налог да ме одведу у станицу полиције у Осијек на саслушање - почиње причу Шешељ.
Након што је изашао из свог аутомобила, Шешељ каже да се запутио према полицијском џипу.
- Колона је пристизала и људи су паркирали иза мене, ту је одмах била негде у другој или трећој колони Маја Гојковић. Кад је видела да мене изводе из џипа, она је извадила међународну адвокатску легитимацију и почела да трчи за мном, представила се као мој адвокат и ушла са мном у џип. Ту је била маса света. Нервоза је била све већа. У џип је ушао један полицајац да ми узме податке, и ја сам се представио као четнички војвода - истиче Шешељ.
После тога му је, додаје, пришао шеф полиције из Белог Манастира и рекао: "Господине Шешељ можете да идете".
- Размакоше се полицајци и ми сви пређосмо у Србију. А после неколико дана убили су тог начелника полиције, Главаш и Шекс су контролисали то подручје, можда због тог разлога што је мене пустио - наводи Шешељ и додаје да су га потом осудили на четири и по године затвора а Парошког на четири.
Аркан је, прича Шешељ, био ухапшен кад је са извесним Душаном Бандићем из Београда пошао у неке договоре око набавке оружја у западни део Крајине.
- И њих је хрватска полиција ухапсила, они су спроведени у Загреб, држали су га неколико месеци, а изгледа да је био пуштен договором тадашњег српског и хрватског министра полиције, штампа писала много о томе. Аркан је пуштен без суђења - закључује Шешељ.
Московска патријаршија прекинула све односе са Цариградом! Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Српски Телеграф